Akhisar Mutlu Son Masaj Zümrüt

Akhisar mutlu son masaj Binlerce hastalık ve hastalıkla benzer seyir gösteren ağrıların tedavisinde kullanılan masaj ortak kültürel mirastır. Ancak bu kültürel miras dünyanın farklı bölgelerinde farklı uygulamalar ile kendini gösterir. Türk usulü masaj genelde hamam terapisi ile kendini gösterirken, uzak doğu kaynaklı terapiler etkisine inanılan taş, egzotik yağ ve tütsüler ile birleştirilir, batı kökenli terapilerde ise bölgesel terapiler daha etkileyici özellikler olarak yansımaktadır.

Dünyanın ortak kültürel mirası olan bu terapiler yine özellikle orta doğu da ruh ve beden ilişkisi üzerine kurulu ve bedenin ve ruhun arındırılması olarak bütünleşirken, Türk ve batı kültüründe ise daha çok bedenin ağrılarını azaltmaya yönelik olarak tedavi amaçlı uygulanmaktadır.

Dünyanın ortak kültürel mirası olarak bilinen masaj orta doğu kültüründe bu konuda teknik eğitim almayan kişiler tarafından, sert dokunuşlar olarak kendini gösterirken , batı ve Türkiye’de ise konusunda eğitim almış terapistlerce ve daha yumuşak dokunuşlar halinde seyr göstermektedir. Akhisar mutlu son masaj .

Dünyanın ortak kültürel miraslarından sayılan bu terapi çeşitlerindeki amaç tüm ülkelerde sağlık ve zindelik için yapılmaktadır.